Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndryshon rendi i ditës, pas dekretive nga Meta, emrat e ministrave të rinj votohen sot në Kuvend

Dekretet për emërimin e ministrave të rinj do të kalojë që në seancën e sotme parlamentare.

Ka qenë kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ai ka që bëri kërkesën për ndryshimin e rendit të ditës, e cila më pas ka marrë votat në Kuvend.

Presidenti Ilir Meta dekretoi levizjes ne qeveri, duke konfirmuar emerimin e Bledi Cucit si minister i Brendshem dhe shkarkimin nga kjo detyre te Sander Lleshajt.

Po keshtu ne vendin e lene bosh nga Cuci, tek Bujqesia, eshte emeruar Milva Ekonomi, e cila gjithashtu ka mare dekretin e emerimit nga presidenti Meta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet