Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kishin kontakt me Macron-in, vetëizolohen dy kryeministra

Kryeministri spanjoll futet në karantinë pas përgjigjes së tamponit të Presidenti francez Macron.

“The Guardian” shkruan se kryeministri spanjoll, Pedro Sánchez, ka pezulluar të gjitha aktivitetet publike pasi presidenti francez Emmanuel Macron rezultoi pozitiv për koronavirus.

Sanchez drekoi me Macron të hënën dhe do të qëndrojë në karantinë deri në 24 dhjetor.

Njoftimi pason lajmin se Kryeministri francez Jean Castex do të bëjë të njëjtën gjë, pasi ka pasur kontakte me kreun e shtetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet