Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ishte në Samitin e BE me Macronin, testohet për COVID-19 Mitsotakis

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është testuar për COVID-19 pasi afër 1 jave më parë ishte me Macron-in në Samitin e BE.

Në mbledhjen e krerëve të BE ishin të gjithë drejtuesit e vendeve anëtare, përveç atyre të Estonisë dhe Kroacisë.

Gjithsesi, Mitsotakis ka rezultuar negativ ndaj COVID-19 dhe autoritetet greke konfirmuan se ai testohet rregullisht çdo dy ditë për siguri.

Po ashtu pas Samitit u njoftua se edhe Merkel rezultoi negative, kurse disa prej liderëve, si Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michuel, kryeministri portugez, spanjoll, por dhe vetë gruaja e Macron janë vetëkarantinuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet