Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjendet djali i çiftit shqiptar të masakruar në Itali, mister zhdukja e 40 mijë eurove

Taulant Pasho, djali i çiftit shqiptar, eshtrat e të cilëve u gjetën në katër valixhe pranë burgut në Sollicciano po mbahet në burg në Zvicër, në Aargau, nga 16 tetori 2020 pasi dënohet për vjedhje dhe shkelje të tjera.

Mendohet se Taulanti mund të jetë dëshmitari kyç që zbulon të dhëna rreth vrasjes së Shpëtim dhe Teuta Pashos pasi ishte i fundit që i takoi pasi morën shumën 40 mijë euro si dëmshpërblim nga një aksident.

Deri në Nëntor të vitit 2016, jetonte në një apartament në via del Pantano 16 në Firence dhe më pas u zhduk.

Mediat e huaja raportojnë se kishte dhe një garazh, për të cilin u bënë disa ankesa nga banorët e lagjes se vinin aroma të këqija.

Erërat e këqija i atribuohen pranisë së disa qenve që ndodheshin aty dhe nuk kishin kujdesin e duhur.

Ankesat iu paraqitën Bërthamës së Gardës së Provincave Zoofile të Firences, e cila pas disa inspektimesh (nga Nëntori 2016 deri në Janar 2017), informoi Autoritetin Gjyqësor duke theksuar se bëhej fjalë për një situatë të higjienës së dobët dhe kujdesit jo korrekt të kafshëve shtëpiake. Gjatë kontrolleve, në fakt, u zbulua prania e jashtëqitjeve të pa mbledhura dhe urinës.

Në qershor 2016, karabinierët gjetën 6 kg drogë të llojit marijuanë brenda garazhit që i përkiste shtëpisë së Pashos, i cili qëndroi në paraburgim për këtë vepër penale.

Më pas qëndroi në arrati dhe Prokuroria Publike e Firences ka kërkuar që urdhri përfundimtar i burgimit kundër Taulant Pashos të jetë i vlefshëm edhe në një nivel ndërkombëtar (ai duhet të vuajë 3 vjet dhe 11 muaj burgim).

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet