FIFA shpall “futbollistin më të mirë të vitit 2020”

Sport
FIFA shpall “futbollistin më të mirë të vitit

Futbollisti Robert Lewandowski ka lënë prapa Lionel Messin e Cristiano Ronaldon.

FIFA ka zgjedhur edhe lojtarin më të mirë të vitit.

Këtë vit Lewandowski i Bayern Munchen fitoi të gjitha trofetë me Bayernin dhe po ashtu shënoi më se shumti gola në Europë në të gjitha garat.

ME TE LEXUARAT