Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Emrat/ Vrasja me çifte gjatë gjuetisë në Dibër, identifikohet viktima dhe autori

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Dibër. Bëhet me dije se Rifat Xheleshi teksa ka qenë për gjueti me shokun e tij shtetasin Gentian Kosiqi e ka plagosur këtë të fundit me armë gjahu çifte.

Policia njofton se 27-vjeçari, Gentian Kosiqi, banues në Maqellarë ka ndërruar jetë rrugës për në spital. Po ashtu policia ka shoqëruar në Komisariat, për veprime të mëtejshme hetimore, si dhe kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e gjahut çifte, 18-vjeçarin Rifat xheleshi.

Njoftimi i policisë: Rreth orës 14:45, në vendin e quajtur “Malet e Obokut”, Maqellarë, shtetasit R. XH. dhe G. K, kanë qenë për gjueti. Shtetasi R. XH., 18 vjeç dyshohet se nga pakujdesia ka plagosur me armë gjahu çifte shtetasin G. K., rreth 27 vjeç, banues në Maqellarë, i cili ka humbur jetën në spital.

Menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë shoqërimin e autorit të dyshuar në Komisariat, për veprime të mëtejshme hetimore, si dhe kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e gjahut çifte.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet