Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

COVID-19 pushton burgun e Beratit, infektohen policë dhe të dënuar

Covid-19 pushton institucionin e vuajtjes së dënimit në Berat, ku përveç policëve e gardianëve virusi ka prekur edhe të burgosurit.

Burime bëjnë me dije se 5 policë të regjimit të brendshëm, të sigurisë dhe 2 të burgosur janë konfirmuar “pozitivë” me koronavirusi.

Ndërkohë infektimi i të burgosurve ka shtuar frikën dhe panikun mes të gjithë të burgosurve dhe stafit të Burgut.

Sakaq të mërkurën Ministria e Shëndetësisë raportoi 12 raste të reja me COVID-19 në Berat, ndërsa 12 pacientë humbën jetën si pasojë e virusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet