Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tragjike, humbin jetën vëllezërit binjakë nga Covid-19

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në Itali, ku dy vëllezër binjak, të dy karabinierë, kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

Mediat italiane shkruajnë se Togeri i karabinierëve Michelangelo Sansipersico, i cili kishte shërbyer në sektorin e policisë gjyqësore në zyrën e prokurorit të Barit, ndërroi jetë në moshën 56 vjeçare për shkak të komplikimeve të pneumonisë së koronavirusit.

Ndërkohë me 27 Mars të këtij viti, binjaku i tij Nicola Sansipersico, gjithashtu një karabinier, në shërbim në Voghera, në Lombardi, vdiq nga Covid.

Togeri i cili vdiq sot ishte bashkuar me Ushtrinë në 1981 si karabinierë. “Në pothuajse dyzet vjet shërbim – lexon një shënim nga Komanda e Përgjithshme- ai i shërbeu vendit të tij në heshtje me përkushtim, sakrificë dhe përkushtim, deri më sot ku virusi e mori me vete ”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet