Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkrihet dega e pestë e LSI në Tiranë, Elez Gjoza kalon me PS

Pas njësisë nr, 11 në kryeqytet, edhe bërthama e njësisë nr 2 të kësaj force politike në Tiranë, është shkrirë.

Protestat e fundit duket se kanë patur një rol vendimtar në largimin e një personazhi influencues si Elez Gjoza drejt PS.

Ish-administratori i njësisë nr 2 është bërë pjesë e socialistëve me një firmë që e anëtarësoi zyrtarisht në PS.

Njësia nr 2 në Tiranë ka patur rezultatin më të lartë të LSi në kryeqytet, por me këtë lëvizje tronditet seriozisht.

Ne kete menyre shkrihet dega e njësisë 2, pas LSI në Farkë, në Vaqarr, në njësinë nr. 3 dhe në njësinë nr 11 në Laprakë.

Kur ka mbetur fare pak kohë gjer në zgjedhjet e 25 prillit, dy njësitë e LSI-së më të forta, 11 dhe 2 janë shpërbërë totalisht.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet