Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama quan qenin ‘analist’: Ju lë dhe natën pa gjumë, keni komente

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur qenin e një familjeje në Farkë, “analist”. Gjatë vizitës ku shkoi për të dorëzuar çelësat e e shtëpive të rindërtuara, 4 familjeve në Farkë, kryeministri u prit me “përshëndetjen” e qenit të shtëpisë, i cili nisi të lehte sapo pa Ramën. Për t’ja kthyer, kryeministri e quajti “o analist”, ndërsa i tha familjes që kështu kanë edhe komente dhe analiza.

Edi Rama: Si jeni? Mirëse ju gjetëm… Cfarë ke mor çfarë ke (qenit)?

E paskeni një analist në shtëpi, ju jep komentet e ditës…

Kryefamiljari: Na lë edhe natën pa gjumë…

Edi Rama: Edhe natën pa gjumë ëëë? Ce pyet mo çe pyet…

Kjo nuk është hera e parë që kryeministri e barazon analistin me një qen. Vitin e shkuar më 10 dhjetor 2019, kur inspektonte vendosjen e banorëve në shtëpi dhe çadra pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, Rama e quajti qenin e shtëpisë, analist.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet