Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Presidentja e KE: Vaksina miratohet brenda një jave, vendet e BE-së do të fillojnë vaksinimin në të njëjtën ditë

“Të gjithë vendet anëtare të Bashkimit Evropian do të fillojnë vaksinimin e koronavirusit në të njëjtën ditë”. Kështu tha Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, duke folur në seancën plenare të Parlamentit Evropian, së bashku me Presidentin e Këshillit Evropian Charles Michel dhe ministrin gjerman Michael Roth.

Në të njëjtën kohë, ajo shprehu besimin e saj se brenda një jave vaksina e parë kundër Covid-19 do të miratohet në Bashkimin Evropian dhe tha se Komisioni ka arritur të sigurojë dozat e vaksinave çdo qytetar evropian.

Sidoqoftë, Presidentja e Komisionit Evropian theksoi që në mënyrë që vaksina të jetë efektive, 70% e qytetarëve duhet të vaksinohen, që do të thotë se rreziqet do të qëndrojnë për një kohë të gjatë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet