Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Në Londër fillon zbatimi i masave të “nivelit 3” me kufizime më të rrepta kundër Covid-19

Në kuadër të luftës kundër shpërthimit të koronavirusit të ri (COVID-19), në Londër ka filluar zbatimi i masave të “nivelit 3” me kufizime më të rrepta.

Në Londër, qyteti me numrin më të lartë të rasteve me COVID-19 në vend, të gjitha kafenetë dhe restorantet u mbyllën, përveç hoteleve, bareve dhe shërbimit “merr dhe shko”.

Për një kohë të shkurtër pati tensione pasi policia paralajmëroi të rinjtë të ndiqnin rregullat. Megjithëse rrugët ishin kryesisht të zbrazëta pas paralajmërimeve, një grup të rinjsh vazhduan të argëtoheshin në sheshet e qytetit.

Në kryeqytet nuk lejohet mbledhja e më shumë se gjashtë personave dhe të shoqërohen në hapësira publike, ndërsa njerëzit gjithashtu nuk do të lejohen të takohen brenda dhe jashtë shtëpive të tyre nëse nuk janë nga e njëjta shtëpi.

Në qytet, ku teatrot dhe kinematë janë detyruar të mbyllin dyert edhe një herë, stadiumet e futbollit do të mbyllen përsëri për tifozët, ndërsa palestrat e mbyllura nuk do të ofrojnë shërbime. Pas 2 dhjetorit, tifozët u lejuan në stadiume, me një limit prej 2.000 personash.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet