Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Morën vaksinën anti-COVID, personeli mjekësor në SHBA kërcen në rrugë nga gëzimi

Ka qenë një vit i vështirë për punonjësit e kujdesit shëndetësor. Kështu që kur personeli mjekësor në spitalin e Qendrës Mjekësore të Bostonit në Shtetet e Bashkuara morën dozat e para të vaksinës së koronavirusit, ata nuk mund ta fshihnin gëzimin e tyre.

Veshur me maska, vizore plastike dhe fustane, stafi improvizoi një koreografi në ngjyrën e “Good as Hell” nga këngëtarja Lizzo jashtë strukturës.

Videoja e kërcimit u postua më pas në mediat sociale të Qendrës Mjekësore të Bostonit dhe u bë virale për një kohë të shkurtër.

Qendra Mjekësore e Bostonit mori 1,950 doza të vaksinës Pfizer-BioNTech. Një mijë punonjës janë gati të marrin injeksionin deri në fund të kësaj jave.

“Ne jemi të entuziazmuar që kemi qenë spitali i parë Massachusetts që ka marrë vaksinën Pfizer dhe jemi gati të fillojmë vaksinimin e profesionistëve tanë të kujdesit shëndetësor,” shkroi spitali në mediat sociale.

https://www.facebook.com/watch/?v=137381281321022

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet