Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ishte infektuar me Covid-19 dhe vuante nga zemra, i riu i jep fund jetës duke u vetëhelmuar

Një 21-vjeçar ndërroi jetë mbrëmjen e sotme në spitalin e Durrësit. Viktima është Renato Nebiu nga Peqini.

Në gjendje të rëndë, ai u dërgua fillimisht në spitalin e Rrogozhinës për ndihmë më pas në Durrës, por ndërroi jetë.

Nebiu ishte me koronavirus, ndërsa vuante edhe nga zemra dhe kurohej me ilaçe. Dyshimet e para janë se i riu mund t’i ketë dhënë fund jetës si pasojë e gjendjes së rënduar psikologjike.

Trupi i të riut ndodhet në morg, ndërsa pritet ekspertiza mjeko-ligjore. Nëse kjo do të konfirmohej nga autopsia mjeko-ligjore do të ishte rasti i gjashtë në Shqipëri.

Për 3 nga 4 rastet e pacientëve me koronavirus që janë hedhur nga spitalet covid në Tiranë vijojnë hetimet, ndërsa janë mbyllur vetëm për rastin e Hasan Mirës i cili u vetëhodh nga ballkoni i spitalit “Shefqet Ndroqi” më 2 shtator të këtij viti.

Për 3 rastet e tjera vijojnë hetimet. Ndërkohë që në nëntor një i moshuar po i infektuar me koronavirus i dha fund jetës duke u hedhur nga ballkoni i pallatit ku banonte.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet