Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gara për në BKH, shtyhet testi i poligrafit për 39 aplikantët e mbetur në garë, zbulohet arsyeja

Përzgjedhja e hetuesve për në Byronë Kombëtare të Hetimit është në fazat e fundit ku si pjesë e testimit ka mbetur për tu bërë nga kandidatët vetëm testi i poligrafit.

39 aplikantët e mbetur që pritet të kryejnë testin e poligrafit kanë kryer fillimisht testimin e Covid, ku disa prej tyre kanë rezultuar pozitiv.

Kjo ka bërë që testi të shtyhet me dy javë, por duke llogaritur gjithmonë të kryhet brenda Dhjetorit, pasi në Janar pritet të shpallen fituesit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet