Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Durrës, dallgët e detit nxjerrin në breg breshkën gjigande

Një breshkë deti gjigande është shfaqur pasditen e sotme në bregdetin e Durrësit.

Breshka e ngordhur, që mund të jetë më shumë se 50 kg ka dalë në breg të detit e shtyrë nga dallgët në zonën bregdetare në lagjen 1 ose ndryshe zonën e Sfinksit.

Kafsha ujore ka mbledhur rreth vetes dhjetëra kureshtarë. Nuk është hera e parë që në ujërat shqiptare, kryesisht në Adriatik shfaqen breshka gjigande.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet