Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Boris Johnson: Do të ishte çnjerëzore ndalimi i Krishtlindjeve

Kryeministri britanik, Boris Johnson sot i doli në mbrojtje vendimit të qeverisë së tij për të lehtësuar kufizimet e pandemisë gjatë sezonit festiv.

Sipas tij do të ishte çnjerëzore ndalimi i Krishtlindjeve.

“Unë dua të jem i qartë, ne nuk duam të ndalojmë Krishtlindjen , ta anulojmë atë,” u tha ai gazetarëve.

“Dhe sinqerisht mendoj se do të ishte çnjerëzore dhe kundër instikteve të shumë njerëzve në këtë vend,” shtoi ai.

Johnson, megjithatë, theksoi se qytetarët duhet të planifikojnë vetëm “Gëzuar Krishtlindjen e vogël” dhe duhet të jenë të kujdesshëm, por asesi të ndalohen bashkimet familjare, megjithëse numri i rasteve Covid-19 po rritet në shumë zona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet