Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arrestohen 18 persona në Turqi, dyshohen si terroriste të DEASH

18 të dyshuar të lidhur me organizatën terroriste DEASH u arrestuan mëngjesin e sotëm në një operacion kundër grupit terrorist në Stamboll.

Ekipet e policore të Departamentit të antiterrorizmit të Stambollit filluan hetimet për të deshifruar aktivitetet e organizatës terroriste DEASH.

Pas hetimeve u bastisën disa adresa në të gjithë qytetin. Në vitin 2013, Turqia u bë një nga vendet e para që shpalli DEASH-in grup terrorist.

Vendi është sulmuar shumë herë nga terroristët e DEASH-it, ku 315 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë u plagosën në të paktën 10 sulme vetëvrasëse, shtatë sulme me bomba dhe katër sulme të armatosura.

Si përgjigje, Turqia nisi operacione anti-terroriste brenda dhe jashtë vendit për të parandaluar sulme të mëtejshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet