Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U kap me një sasi parash, si manipulonte provat shefja e Shërbimit të Provës

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i Shefes së Shërbimit të Provës në Kurbin, Lindita Lelçaj.

Mësohet se në një hark të shkurtër kohor, Arjola Preçi prokurore e Laçit ka arritur të zbardh një rast korrupsioni nga ana e Lelçajt.

Të njëjtat burime sqarojnë se Lelçaj manipulonte provat për persona që vuanin dënimin, duke dhënë verifikime edhe për të dënuar që ndodheshin jashtë vendit.

Sipas burimeve, gjatë momentit të arrestim, Shefes së Shërbimit të Provës i janë gjetur edhe një sasi vlere monetare, të cilat i ishin dhënë nga i infiltruar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet