Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Spiropali e bindur: Marrim 74 mandate plus, Rama nuk krahasohet me asnjë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali e sheh Partinë Socialiste si triumfatore në zgjedhjet e 25 prillit.

Gjatë një interviste për “Quo Vadis”, ajo deklaroi e bindur se socialistët do të sigurojnë mbi 74 mandate. Po ashtu, Spiropali nuk kurseu fjalët e mira për kryeministrin Edi Rama.

“Marrim 74 plus mandate, ju them me siguri të madhe që njerëzit e bëjnë diferencën dhe dinë të bëjnë edhe dallimin në kohën e duhur mes një force politike, me gjithë gabimet e saj, me një kryeministër që nuk ka asnjë krahasim me asnjë, me drejtuesit e opozitës, është një lider që i ka dalë në ballë punëve, që Shqipërisë po i jep fytyrën e vet evropiane. Nuk ka shans që këta shtetshkatërrues të dalin përpara dhe ti vënë shkopinj nën rrota të ardhmes së Shqipërisë.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet