Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Situata kritike në Britani, dyfishohet numri i i të infektuarve me Covid-19

Britania është në alarm për shkak të shtimit të rasteve me koronavirus. Disa orë para se të imponohej bllokimi i ri dhe të mbylleshin hotelet dhe shitja me pakicë, rastet e koronavirusit u rritën në mënyrë dramatike me 50% në vetëm një javë.

Kryeministri Boris Johnson, është në bisedime me udhëheqësit e vendeve të tjera të Mbretërisë së Bashkuar për të hartuar një plan efektiv për pushimet.

Sidoqoftë, Johnson është nën një presion të konsiderueshëm për të tërhequr pushimin pesë ditor, nga 23 dhjetor deri më 27 dhjetor, nga kufizimet.

Situata kritike dëshmohet nga fakti se incidenca ditore e koronavirusit arriti në 18,450 sot , një numër dyfish në krahasim me të martën e kaluar. Numri i të vdekurve u rrit në 506 sot në Britani.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet