Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta në Greqi/ 98 të vdekur dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orë

Autoritetet greke kanë njoftuar sot rritjen e incidencës së koronavirusi , me një total prej 1 240 raste të reja në vend, nga të cilat 14 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e hyrje të vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 126 372. Ndërkohë që 550 pacientë janë të intubuar, 755 pacientë të tjerë janë liruar nga spitalet.

Njëherësh, duhet thënë që në 24 orët e fundit janë regjistruar 98 vdekje të tjera duke shkuar në 3 785 vdekje gjithsej në vend, për shkak të vitrusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet