Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet numri i vdekjeve në Itali, mbi 14 mijë të infektuar në 24 orë

Italia ka regjistruar 14,844 raste të reja të koronavirusit në 162,880 tamponë të realizuar.

Numri i vdekjeve është akoma i lartë, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 846 viktima duke e cuar në 65.857 numrin total që prej nisjes së pandemisë. Një numër mjaft i lartë ky krahasuar me një ditë më parë ku ishin 491 të vdekur.

Rajoni më i prekur është Veneto me 3.320 raste të reja me Covid-19, e ndjekur më pas nga lombardia me 2.404 raste dhe Emilia-Romagna 1.238 raste të reja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet