Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndryshon mendje familja Rasha, pas takimit të tretë me Ramën pranon pensionin, ja vendimi i papritur i tyre

Familja Rasha ka pranuar pensionin e lidhur nga qeveria pas vrasjes së djalit të tyre Klodian Rasha nga efektivi i policisë.

Mësohet se pas takimit të tretë me kryeministrin Edi Rama, kanë pranuar pensionin, vendimi për të cilin u bë publik një natë më parë.

Mesohet se diten e sotme anetare te familjes Rasha është shprehur se do ta marrin pensionin e dhënë nga qeveria, por jo për vete. Ata ado ta dhurojnë për bamirësi.

“Do ta pranojmë pensionin nga qeveria. Do ta marrim dhe do ta dhurojmë për bamirësi,”- mësohet të jenë shprehur anëtarët e kësaj familjeje./korrieri

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet