Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Haradinaj: Nëse do vazhdonim me taksën deri më 4 shtator, do t’ia merrnim njohjen Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli për procesin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Ai ka treguar për prapaskenat e Samitit të Berlinit dhe presionin e madh për heqjen e taksës 100 % ndaj Serbisë.

Haradinaj thotë se nëse do të ruhej taksa deri më 4 shtator kur edhe u mbajt takimi i Washingtonit nën ndërmjetësimin e Administratës së Donald Trump, atëherë sipas tij nuk do të hiqej pika e 10-të, ku i kërkohej Serbisë që të njoh pavarësinë e Kosovës.

“Nëse do ta ruanim taksën deri më 4 shtator, atëherë pika e 10-të s’do të hiqej”, ka thënë Haradinaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet