Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shpallet 11-shja më i mirë i të gjitha kohërave në futboll

Revista prestigjoze franceze “France Football”, ka zgjedhur ekipin me 11 lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave në futboll.

Në përzgjedhjen e këtij ekipi kanë marrë pjesë 140 gazetarë nga e gjithë bota.

Lojtarë gjigante si Maradona, Messi, Ronaldo, C.Ronaldo e Cafu janë pjesë e kësaj përbërje.

Me konkretisht, ne kete skuader imagjinare jane:

Yachine ne porte, Beckenbauer, Cafu dhe Maldini ne mbrojtje, Matthaus dhe Xavi ne Mesfushe, Pele dhe Maradona para mesfushes, Cristiani Ronaldo, Messi dhe ronaldo braziliani ne sulm.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet