Shkatërrohet grupi i trafikantëve të drogës në Greqi, publikohen fotot e shqiptarëve të arrestuar

Kosovë&Rajon

Policia greke publikon emrat dhe fotografitë e 14 të arrestuarve dhe 5 personave në kerkim, të kapur gjatë operacionit të 27 nëntorit, ku u godit një grup kriminal që merrej me trafik dhe shpërndarje droge në Greqi, kryesisht në zonat e Alsos Filadelfias dhe Galatsit.

Mes të arrestuarve janë shqiptarët:Viktorio Adrian Qytyku 26 vjeç,Elson Arben Hajredini 30 vjeç,

Jorgaq Konstandin Careri 26 vjeç.

Dhe në kërkim janë shqiptarët: Thoma Kosta Papa 30 vjeç, Mateo Riza Ntapelli 21 vjeç.

Gjate operacioni grupit ju sekuestrua 10 kg marijuanë, 172 gram kokainë, 7 peshore, 2 pistoleta, 39 060 euro, 5 makina, 6 motorë dhe 36 celularë.

ME TE LEXUARAT