Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nuk mbanin maska në rrugë, gjobiten 1334 persona!

Gjatë fundjavës, Policia e Shtetit ka gjobitur 1334 qytetarë të cilët janë konstatuar pa maska në rrugë. Ata janë ndëshkuar nën masën 3000 lekë, shumë e cila do tu vendoset në faturën e energjisë elektrike.

6 persona të tjerë të cilët janë të infektuar me koronavirus janë ndëshkuar pasi kanë thyer vetëkarantinimin.

Policia i ka ndëshkuar me masë administrative prej 700.000 lekësh ndërkohë që janë gjobitur dhe 2 lokale për mosrespektimin e masave antiCOVID.

Ato janë gjobitur me 1.000.000 lekë, ndërsa janë ndëshkuar edhe 36 qytetarë të cilët lëviznin pas orës 22:00 me masë administrative 10.000 lekë secili.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet