Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Meta: 71 për qind të punonjësve të administratës nuk do iu rritet paga, gjendja e tyre ekonomike do përkeqësohet

Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një postimi në “Facebook” shkruan se 71 për qind të punonjësve të administratës nuk do iu rritet paga.

Meta thekson se gjendja ekonomike e punonjësve të administratës publike do të keqësohet, edhe për shkak të Covid-19.

Postimi i presidentit Ilir Meta:

Për 71% të punonjësve të administratës publike NUK DO KETË RRITJE TË PAGËS. Niveli i tyre i jetesës do PËRKEQËSOHET për shkak të kostove shtesë nga COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet