Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kryeministri i Izraelit: Jemi në fillimin e fundit të pandemisë

Izraeli është në fillimin e fundit të pandemisë së koronavirusit, deklaroi kryeministri Benyamin Netanyahu duke iu referuar fillimit të fushatës së vaksinimit javën e ardhshme.

“Deri atëherë unë kërkoj nga të gjithë të respektojnë rregullat. Nuk ka asnjë arsye që të ketë më shumë vdekje, tragjedi të tjera dhe sëmundje të rënda”, shtoi ai gjatë vizitës në mjediset ku ruhen vaksinat Pfizer.

Javën e kaluar, kur mbërriti dërgesa e parë e vaksinave, Netanyahu theksoi se ”qëllimi i Izraelit është të vaksinojë 60 000 persona në ditë”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet