Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Durrës/ 60 vjeçarja kërcënon të djegë veten me benzinë, policia parandalon aktin ekstrem

Një grua rreth të 60-ve ka tentuar të bëjë një akt vetëflijues në qendër të qytetit të Durrësit.

Ngjarja ndodhi pak minuta më parë në sheshin ”Liria” para bashkisë së Durrësit.

Gruaja ka pasur një bidon me lëndë ndezëse, të llojit benzinë dhe ka kanosur se do t’i vinte zjarrin vetes.

Ndërhyrja e forcave policore ka parandaluar aktin ekstrem, ndërsa është shoqëruar më pas në komisariatin e policisë Durrës.

Nuk dihen ende motivet që e shtynë drejt këtij vendimi, po paraprakisht thuhet se është gjendja e rënduar ekonomike dhe mungesa e ndihmës për të përballuar këtë periudhë të vështirë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet