Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dita e gjashtë e protestës/ Protestuesit marshim të qetë, nuk shënohet asnjë incident

Në ditën e 6-të të protestës, ndryshe nga herët e tjera demostruesit për vrasjen e Klodian Rashës kanë marshuar në mënyrë të qetë.

Qytetarët që kanë filimisht janë mbledhur tek sheshi e më pas kanë marshuar drejt Kryeministrisë nuk kanë përdorur sende të forta dhe nuk kanë shkatërruar tabelat apo stacionet e autobuzëve.

Po ashtu qytetarët nuk janë përplasur me policinë dhe kjo e fundit nuk ka përdorur gazlotsjellës dhe ujë për t’i shpërndarë.

Ndërkohë, ndryshe nga ditët e tjera sot në protestë kanë marrë pjesë dhe familjarë, sakaq protestuesit dëgjohen duke thënë: Poshtë Diktatura

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet