Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ 26 viktima dhe 213 të infektuar në 24 orë

26 viktima dhe 213 raste të reja pozitive. Është ky bilanci i COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Rastet më shumë janë identifikuar në Shkup, ndjekur nga Kumanova, Tetova dhe Kavadari.

Mosha më e re e viktimave është 50 ndërsa mosha më e vjetër 89. 632 persona janë shëruar në 24 orët e fundit duke e çuar numrin total të të shëruarve në 50 046.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID në Maqedoninë e Veriut është 21 658.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet