Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ishte shpallur në kërkim, arrestohet 32-vjeçari për kamionin me drogë në Shkodër

Policia ka vënë në pranga një 32-vjeçar të shpallur në kërkim si bashkëpunëtor në një grup trafikantësh droge.

I arrestuari i sotëm, bashkë me persona të tentoi trafikikonte një sasi të konsiderueshme lënde narkotike nëpërmjet pikës së kalimit kufitar Hani i Hotit drejt vendeve të BE-së.

Policia bën me dije se është bërë ndalimi i E. P., 32 vjeç, banues në lagjen Yrshek, Katund i Ri, Tiranë.

Ky person dyshohet se është një nga bashkëpunëtorët e 40 vjeç E. C., me të cilin tentoi të kalonte një sasi të madhe droge në Malin e Zi me një kamion.

Për 30-vjeçarin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” në mungesë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet