Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Ec mos na trego”, policia kryen valë arrestimesh pas mbylljes së protestës për Klodianin

Pas tri oresh eshte mbyllur protesta e mbajtur mbrëmjen e se dieles në Tiranë. Marshimi per Klodianin, nisi në sheshin “Skënderbej” dhe mbaroi po aty pas protestes tek ministria e Brendshme, Kryeministria, dhe zona e Bllokut.

Protestuesit tentuan te shkojne drejt drejtorisë së Policisë së Tiranës por forcat speciale nuk i lejuan.

Grupi i qytetarëve që morën pjesë në protestë u drejtuan për te sheshi “Skënderbej”.

Ne përfundim te tubimit policia ka nisur valen e arrestimeve. “Ec ore mos na trego punën tonë”, i kane thene policet nje qytetari te shoqeruar pas protestes edhe pse pretendoi se nuk kishte lidhje.

Diten e diel ne Tirane u mbajt protesta e peste pas vrasjes se Klodian rashes nga nje efektiv i policise se shtetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet