Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dita e pestë e protestës për Klodianin, policia ndalon qytetarët në hyrje të Tiranës

Diten e sotme eshte paralajmeruar ne Tirane protesta e peste pas vrasjes se Klodian Rashes nga policia e shtetit.

Thirrja kryesore e qytetareve eshte shkarkimi i drejtorit te pergjithshem te policise Ardi Veliu, pas largimit me doreheqje te ministrit te brendshem Sander Lleshaj.

Pak para nisjes së protestës së pestë në emër të 25 vjecarit Klodjan Rasha, Policia ka ngritur postblloqe në dalje të Fushë- Krujës.

Kontrollet me qëllimin identifikimin dhe ndalimin e elementëve problematik që posedojnë sende të forta apo armë.

Kontrolleve i janë nënshtruar automjeteve private, por edhe furgonëve e autobusëve që transportojnë pasagjerë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet