Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Thyhet selia e PS në Shkodër, FNSH hedh gaz ndaj protestuesve për Klodianin

Dy orë pas nisjes së protestes në qytetin e Shkodrës, ka ndërhyrë FNSH, pas incidenteve te ndodhura tek selia lokale e PS.

Pasi protestuesit, kryesisht fëmijë dhe adoleshente shkatërruan dhe dogjën cdo gjë që gjeten brenda Selisë së PS, në vendin e ngjarjes mberriten forcat e ndërhyrjes së shpejte.

Menjehere FNSH kanë përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit.

Policia e Shkodrës nuk ndërhyri në asnjë moment të protestes deri në ardhjen e FNSH.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet