Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

SHBA miraton vaksinën PFIZER/ Trump: 2.9 milionë doza në 24 orët e para

FDA amerikane ka autorizuar përdorimin e vaksinës Pfizer / BioNTech. Drita jeshile në fakt fillon me shpërndarjen e menjëhershme të 2.9 milionë doza të vaksinës në SH.B.A.

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se vaksinimet kundër Covid-19 do të fillojnë në vend “në më pak se 24 orë”, pasi FDA dha ok-in për shpërndarjen e vaksinës Pfizer-BioNTech.

“Ne tashmë kemi filluar dërgimin e vaksinës në të gjitha shtetet,” tha Trump në një video në Tëitter.

“Pandemia mund të ketë filluar në Kinë, por ne po e përfundojmë atë këtu në Shtetet e Bashkuara,” shtoi ai, duke e vlerësuar vendin e tij me kryerjen e një “mrekullie mjekësore” duke zhvilluar “një vaksinë të sigurt dhe efektive në më pak se nëntë muaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet