Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës, me shumë se 100 të shoqëruar

Teksa dje u regjistrua dita e tretë e protestës kundër vrasjes së Klodian Rashës nga një efektiv, policia ka kryer shumë shoqërime.

Bezat raporton se në drejtorinë e Policisë Tiranë dhe komisariatet nr.1 dhe nr.2 gjatë gjithë mbrëmjes së djeshme janë shoqëruar shumë persona nga te cilët disa pas verifikimeve u lanë të lirë ndërsa me shume se 100 vijojnë të mbahen të shoqëruar. Për të përballuar këtë fluks policia e Tiranës i ka dërguar drejt drejtorisë se Policisë Elbasan të shoqëruarit e tjerë që dyshohen për vepra të tjera penale.

Protestat u zhvilluan ne disa pika ne Tirane, ku ka pasur perplasje mes policise dhe qytetareve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet