Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Poshtë diktatura”/ Protesta dhe në Durrës, digjen koshat dhe hidhen kapsollë

Në të njëjtën orë me Tiranën ka nisur protesta për vrasjen e Klodian Rashës edhe në qytetin e Durrësit. Qytetarë të shumtë kanë marshuar nga sheshi qendror drejt Policisë së Durrësit.

Disa të rinj kanë rrëzuar edhe koshat e mbeturinave duke i vënë flakën disa prej tyre, ndërsa janë hedhur edhe kapsollë.

Protestuesit mbajnë në duar pankarta ndërsa bëjnë thirrje “Poshtë diktatura”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet