Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Meksika miraton përdorimin e vaksinës Pfizer-BioNTech

Autoriteti shëndetësor i Meksikës, Cofepris, miratoi hedhjen në treg të vaksinës së zhvilluar nga laboratorët amerikan Pfizer dhe gjerman BioNTech kundër koronavirusit, theksoi sot nënsekretari i Shëndetësisë, Hugo Lopez-Gatell.

“Meksika është vendi i katërt, agjencia rregullatore e shëndetit të të cilës, Cofepris, i ka dhënë dritën jeshile vaksinës së Pfizer-BioNTech kundër koronavirusit”, theksoi Lopez-Gatell në një konferencë shtypi.

Britania e Madhe, Bahreini dhe Kanadaja tashmë e kishin aprovuar këtë vaksinë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet