Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Hiqni kapelet”/ Protestuesit përballen me policinë, hidhet gaz lotsjellës

Ka nisur edhe sot protesta në ditën e katërt për vrasjen e të riut Klodian Rasha.

Protestuesit kanë vijuar që të ecin në rrugën e “Myslim Shyrit.

Ata kanë bërë thirrje në kor, ndërsa ndër të tjera iu kanë kërkuar policëve edhe që të heqin kapelet.

Po ashtu, demonstruesit kanë bërë thirrje që të mos ketë dhunë ndaj policëve.

Me gjithë këto thirrje, policia ka përdorur që në fillim gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e irrituar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet