Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

FOTO/ Gazi lotsjellës zbardh rrugët e kryeqytetit, prangosen disa të rinj

Një atmosferë që nuk i ngjan aspak asaj festive në fund të 2020. Zbukurimet dhe dekori në qendër të kryeqytetit ia kanë lënë gjithë vëmendjen gazit lotsjellës, i cili ka zbardhur rrugët kryesore.

Grumbullime të rinjsh që ecin pa një itinerar të caktuar, por protestojnë për vrasjen e një bashkëmoshatari të tyre nga policia më 8 dhjetor, Ditën e Rinisë.

Nga ana tjetër e medaljes është vendosur policia, gardhe me efektivë të shumtë, të mbrojtur me skafandra dhe kundra gaz që gjurmojnë hap pas hapi protestuesit nëpër gjithë rrugicat e kryeqytetit, për të mos i lejuar t’u afrohen institucioneve.

Disa të shoqëruar ndërkohë dhe të prangosur. Këto janë imazhet e Tiranës sot, më 12 dhjetor të para nga objektivi i LSA.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet