Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Soreca mesazh ngushëllimi për vrasjen e Klodian Rashës: Të shmanget dhuna!

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ka reaguar në lidhje me vrasjen nga policia të Klodian Rashës dhe protestat për këtë ngjarje të rëndë.

Soreca shprehet se mendimet shkojnë për familjen e të riut, duke shtuar se dhuna nuk është zgjidhje.

Postimi i ambasadorit të BE-së Luigi Soreca:

Shumë i pikëlluar nga ngjarjet e ditëve të fundit. Mendimet e mia janë me familjen e Klodian Rashës.

Tani është thelbësore që kjo ngjarje tragjike të hetohet si duhet dhe të vendoset drejtësia, dhe shqetësimet e shprehura paqësisht të dëgjohen. Por dhuna duhet të shmanget në çdo rast, nga të gjitha palët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet