Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta në Greqi, mbi 100 të vdekur dhe mijëra të infektuar

Vijojnë të mbeten të larta shifrat me Covid-19 në shtetin fqinj.

EODY njoftoi sot 1395 raste të reja të virusit të ri në Greqi, nga të cilat 9 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit, ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve është 122648.

Ndërsa 583 pacientë po trajtohen të intubuar, 711 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU.

Njëherësh sot janë publikuar edhe 102 raste të reja vdekjesh të regjistruara në 24 orët e fundit duke shkuar kështu në 3472 vdekje gjithsej në vend.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet