Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet numri i infektimeve ditore, Gjermania drejt një mbyllje të re

Teksa në botë numri i të infektuarve me koronavirus ka arritur në pothuajse 70 milion, Gjermania ka regjistruar infektime ditore 29.875 dhe 598 viktima, asnjëherë kaq shumë në një ditë.

Mundësia e fundit për të pasur nën kontroll situatën është një lockdown i ri’, ka thënë ministri i brendshëm gjerman, Horst Seehofer. Ai sqaron që nuk duhet pritur deri në Krishtlindje për të futur vendin në një shtetrrethim të dytë, që mund të ndikojë në uljen e infektimeve ditore me koronavirus.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet