Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Preket nga COVID-19 anestezisti Mihal Kerci, në gjendje kritike për jetën

Mjeku anestezist Mihal Kerci është në gjendje të renduar shëndetësore, pasi ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Aktualisht ai gjendet nen asistencën respiratore dhe është në një gjendje kritike për jetën. I gjithë ekipi mjekësor po i përkushtohet maksimalisht për shërimin sa më të shpejt të anestezistit Kerci.

Lajmin e ka bërë të ditur shoqata e Anestezistëve dhe Reanimatorëve të Shqipërisë (ASAI), e cila shpreh keqardhjen dhe i uron shërim të shpejt doktorit dhe kryetarit të shoqatës së tyre.

Me shpresën për ta kaluar situatën e vështirë, i urojmë prof. Mishes rikuperim dhe shërim te shpejte shkruhet në njoftimin e Shoqatës së Anestezistëve të Shqipërisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet