Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humbi betejën me Covid-19, vdes pedagogu i njohur i mjekësisë

Lajm i trishtë na vjen nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’.

Ka mbyllur sytë përgjithmonë pasi ishte i infektuar me koronavirus, prof. Dr Selim Luku, një prej pedagogëve më të vjetër në Universitetin e Bujqësor të Tiranës në Fakultetin e Mjekësisë Veterinare.

Luku është autor i një sërë tekstesh si ai i Histologjisë, Anatomisë, Fiziologjisë, Atlaseve të Anatomisë, artikujve shkencorë brenda dhe jashtë vendit, monografi si dhe broshura në drejtimin e Mjekësisë Veterinare.

Profesor Luku pas daljes në pension pati një rendiment të lartë në prodhimin e librave të fushës së tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet