Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dita e tretë e protestës/ Policia ndalon dhe kontrollon të rinjtë për mjete piroteknike

Në orën 18:00 të ditës së sotme pritet të rinis dhe dita e tretë e protestës për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha.

Dorëheqja e ministrit Sandër Lleshaj duket se nuk i ka përmbushur pritshmëritë e protestuesve të cilët kërkojnë dhe largimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm, Ardi Veliu.

Policia e Shtetit po zhvillon lokalizimin në terren në mbrojtje të institucioneve shtetërore, ndaj të cilave shfryhet mllefi i të rinjve për ngjarjen e rëndë.

Kontrolli po ushtrohet për lëndë plasëse piroteknike, të cilat mund të përdoren nga të rinjtë ndaj uniformave blu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet