Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bora zbardh Dardhën dhe Voskopojën, vështirësi në qarkullimin rrugor

Reshje intensive dëbore kanë përfshirë fshatin turistik të Dardhës dhe zonat e larta malore në Korçë prej gati 3 orësh.

Reshjet e borës karakterizuar edhe nga era e fortë kanë përfshirë edhe fshatin turistik të Voskopojës, e cila shënon reshjet e para për këtë vit.

Sipas zyrtareve të autoritetit lokal të rrugëve, bora ka arritur një trashësi prej 5 cm ndërsa segmenti rrugor i Dardhës shfaq probleme për mjetet e vogla.

Sipas tyre firmat kontraktore kanë zbritur në terren për të bërë të mundur kriposjen dhe pastrimin e rrugëve ndërsa sektori i qarkullimit u bën thirje drejtuesve të mjeteve për t’u pajisur me gomat e dimrit nëse do të zgjedhin rrugën e Dardhës apo Voskopojës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet